E-İmza İmzalama [DESKTOP]

Elektronik imzalama işlemi ESHS (Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı) tarafından dağıtılan elektronik imza sertifikası ile yapılır. Sertifika özel anahtarı (Private Key) USB token adı verilen cihazlara veya HSM (hardware security module) adı verilen cihazlara yüklenerek çalıştırılır. Her iki türde de yüklenen sertifika özel anahtarına kullanıcılar direk olarak erişemezler. İşlem USB token veya HSM cihazları içerisinde bulunan özel işlemcilerle yapılır. Bu sebepten dolayı imzalama işlemi için bu cihazlara erşim sağlayacak protokoller ve/veya SDK vasıtasıyla üretilen yazılımla yapılır.

İmzalama işlemi yapılacak olan işlere göre özelleşmiş çeşitleri bulunur. [ İmza türleri kullanım yerilerini öğrenmek için E-imza imzalama türleri linkinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.] İmzalama sunucusu doküman veya verinizi ihtiyacınız olan türe göre imzalama işlemini gerçekleştirir. Basit ve kullanımı kolay arayüzlerle bu işlemi yapmanızı sağlar. Mevcut uygulamalarınızla konuşarak işlemi arka planda yapmanızı veya önyüz üzerinden yönlendirme ile işleminizi tamamlamanızı sağlar.

Masaüstü uygulama ile kullanıcılar kolaylıkla yerelde imzalama işlemi yapabilirler. Entegrasyon gerekmeyen süreçler için bağımsız imzalama işlemi yapabilirler. Paralel ve seri imzalama süreçleri destekler. İmzalama işlemini masaüstünde yaparak güvenli ve pratik olarak işlem yapabilirler.

DMCA.com Protection Status